• Latest News

  2 Eylül 2017 Cumartesi

  Türkler Neden ve Nasıl Müslüman Oldu?

  "Türkler Nasıl Müslüman Oldu?" sorusunu tek bir yanıt vermek yeterli olmayacaktır. Bu süreç yaklaşık 300 yıllık bir dönemi kapsamaktadır. Sahabelerin ilk akınları ile hemen Müslüman olmamışlardır. Müslüman olanlar muhakkak vardır lakin toplu İslamiyet'e geçiş uzun bir savaş ve barış dönemi sonucunda olmuştur. Özellikler Emeviler döneminde Kuteybe zamanında acımasız savaşlar olmuş büyük acılar yaşanmıştır. Ancak Emevilerin yıkılması Abbasilerle birlikte mevali politikasının sona ermesiyle yaşanan bir barış dönemi içerisinde İslamiyet'e geçişler hızlanmıştır.
  Türklerin Uyanışı Talas kitabı özellikler bu dönemin derinliklerine inerek bir kurguda yaşatmasıyla daha iyi daha akılda kalıcı yanıtlar sizlere eminim verecektir. Bazen bunlar da yaşandı mı diyeceksiniz bazen de şuurlu bir Müslüman tavrı takınarak gerçek Müslümanlık bu değil diyeceksiniz. Her dönem kendi çıkarları için inançları kullananlar olmuştur. Bu bozkırın vahşetinde de Habeşli kral Necati'nin o ince çizgisinin hangi tarafında olduğunuza karar vermeniz gerekecek.
  Her toplumun iyi ve kötü özellikleri gerçek yaşantılarıyla yansıtan bu kitap tavsiye olunur. Meraklılarına müthiş bir kurgu vaat ediyor...
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments
  Item Reviewed: Türkler Neden ve Nasıl Müslüman Oldu? Rating: 5 Reviewed By: Unknown

  Find Us On Facebook

  Scroll to Top